SERWIS, REKLAMACJA, GWARANCJA I CO JESZCZE - CZYLI JAKOŚCIOWO O PRAWIE WYROBÓW MEDYCZNYCH

 

Zapraszamy na NOWE szkolenie online:

 

 

Serwis, reklamacja, gwarancja i co jeszcze

- czyli jakościowo o prawie wyrobów medycznych

 

Termin: 19 kwietnia 2024

 

Szkolenie prowadzą Ekspertki z:

logo legal well being małe

 

 __________________

 

 

Opis szkolenia:

W dynamicznie zmieniającym się otoczeniu prawnym nie zawsze jest czas na usystematyzowanie i samodzielne przyswojenie zmian w prawie.

Pełna wiedza o tym, jak zapewnić najwyższą jakość wyrobów wiąże się z koniecznością ich kontroli, serwisowania, wymiany części czy też odpowiedniego postępowania ze zgłoszonymi wadami. Każda z tych czynności wiąże się z kolei z konkretnymi obowiązkami prawnymi, które w zależności od tego, jaką rolę pełnisz w łańcuchu dystrybucji, mogą się od siebie znacząco różnić.

Cele szkolenia:

W trakcie szkolenia dowiesz się, jak postępować z wadami jakościowymi produktu i jak ich unikać. Zidentyfikujesz, jakie prawa mają twoi klienci – konsumenci i przedsiębiorcy.

 

Program:

 

Umowy z podmiotem serwisującym - na co należy zwrócić uwagę współpracując z firmą serwisująca

Ponowne udostępnienie produktu po powrocie z serwisu

Wada a incydent - postępowanie

Wycofanie, wstrzymanie - case study

Gwarancja a rękojmia

Zwroty handlowe – czy są dopuszczalne prawem?

Problematyka części zamiennych do wyrobów medycznych 

 

Opis trenera:

Roksana Strubel - adwokat, wspiera firmy z branży medycznej, farmaceutycznej, żywnościowej i biotechnologicznej.

Doradza klientom w sprawach związanych z wprowadzeniem produktów na rynek i ich dystrybucją, a także wdrażaniem nowych usług oraz modeli biznesowych. Wspiera przedsiębiorców w bieżącej działalności, negocjowaniu umów oraz zapewnieniu compliance w organizacji. Reprezentuje klientów w postępowaniach administracyjnych oraz sporach sądowych.

Regularnie prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego i prawa wyrobów medycznych. Współautorka praktycznego przewodnika "Prawo wyrobów medycznych" oraz komentarza do ustawy o badaniach klinicznych.

Autorka bloga https://roksanastrubel.com/, na którym analizuje tematy istotne dla sektora ochrony zdrowia. Swoją wiedzą dzieli się również w ramach prawniczego newslettera dla branży life sciences  https://roksanastrubel.substack.com/.

 

Dominika Chrabańska – adwokat

Na co dzień w biznesie wspiera firmy z branży farmaceutycznej, medycznej, żywnościowej doradzając w obszarze life sciences - na rynkach regulowanych.

 

Specjalizuje się w zagadnieniach związanych z szeroko rozumianym prawem farmaceutycznym, w szczególności problematyką dopuszczania do obrotu oraz obrotem produktów na rynku regulowanym. Prowadzi szkolenia z zakresu prawa farmaceutycznego, wyrobów medycznych i badań klinicznych oraz marketingu produktów. Dominika ukończyła studia prawnicze w Akademii Leona Koźmińskiego. Jest również absolwentką Podyplomowego Studium Prawa Farmaceutycznego w Szkole Biznesu Politechniki Warszawskiej oraz studiów podyplomowych „Metodologia badań klinicznych” prowadzonych przez Centrum Kształcenia Podyplomowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Współautorka komentarza do ustawy o badaniach klinicznych, wykładowca studiów podyplomowych „Metodologia badań klinicznych” na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym.

 

 

 

 

więcej aktualności