trening online: WALIDACJA SYSTEMÓW SKOMPUTERYZOWANYCH-ROZSZERZENIE DLA ZAAWANSOWANYCH

 

     trening online: 

WALIDACJA SYSTEMÓW SKOMPUTERYZOWANYCH

- ROZSZERZENIE DLA ZAAWANSOWANYCH

 

5 listopada 2021 r.

 PROMOCJA: 990 PLN netto

 

 

Szkolenie obejmuje praktyczne podejście do zagadnień walidacji w aspektach mniej oczywistych takich jak CSA, integralności danych dla systemów skomputeryzowanych czy walidacji aplikacji mobilnych. Uczestnik takiego szkolenia powinien mieć przynajmniej rok doświadczenia w walidacji systemów skomputeryzowanych i posiadać wiedzę domenową przynajmniej na poziomie szkolenia Walidacja i utrzymanie systemów skomputeryzowanych.

Program szkolenia

 1. Wstęp

 2. Computer System Assurance a Computer System Validation

 3. Integralność danych dla systemów komputerowych

  • Integralność danych podczas projektowania systemu (typy kont, audit trail, kopie zapasowe)

  • Integralność danych podczas użytkowania systemu (procesy operacyjne, zarządzanie zmianą, przegląd okresowy, przegląd dostępu użytkowników, przegląd audit trail)

  • Integralność danych w przypadku wycofania systemu (migracja, archiwizacja, retencja danych, zniszczenie danych)

  • Ocena integralności danych dla systemu

 4. Walidacja aplikacji mobilnych

  • Cykl życia aplikacji mobilnej

  • Architektura aplikacji mobilnych

  • Walidacja systemów aplikacji mobilnych, definicja specyficznych wymagań, analiza ryzyka, zarządzanie dostawcą według GAMP

Formularz zgłoszeniowy

 

__________________________________________

 

EKPSERT: Absolwent Politechniki Koszalińskiej i Polsko-Japońskiej Wyższej Szkoły Technik Komputerowych w Warszawie. Z walidacją systemów komputerowych związany od 2007 r. zarówno od strony dostawcy oprogramowania do zarządzania systemem jakości w środowisku GxP w roli szefa sekcji programistycznej jak i dyrektora departamentu rozwoju oprogramowania i wsparcia oraz jako głównego konsultanta ds. walidacji systemów komputerowych. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie walidacji systemów komputerowych, w tym innowacyjnych praktyk walidacji z zastosowaniem Agile, kwalifikacji infrastruktury z uwzględnieniem chmury i wirtualizacji sieci, walidacji systemów mobilnych i automatyki z uwzględnieniem konceptu Pharma 4.0, integralności danych, systemów serializacji. Prowadzi również audyty zewnętrzne i oceny przygotowania firm pod kątem audytów GIF/EMA/FDAw zakresie walidacji systemów komputerowych. Jest aktywnym członkiem ISPE i GAMP.

 

 

Mają Państwo pytania? Prosimy o kontakt

 

Newsletter

Kontakt

W czym możemy pomóc?

Jeżeli mają Państwo pytania lub są zainteresowani otrzymywaniem informacji o organizowanych przez nas spotkaniach, zapraszamy do kontaktu poprzez formularz kontaktowy: